Te Dua

Mes tiktakeve te zemres time
ndiej shpirtin tend,
ti me ben te mos ndihem jetime
ti krejt me cmend.


Per nje fjale "Te dua"
boten e ktheva sic desha
qe ti te jesh me mua
dhe une e jotja roberesha.


Ti rob i dashurise time

ndersa une roberesh e shpirtit tend,
ti prezent ne zemren time
ndersa une ajo qe per ty u cmend.


Te dua jeta ime

se gjithcka je per mua
ti pushton krejt qenien time
je i vetmi qe une dua.