Me kujtohet si sot ajo dite

Qe do te ndaheshe nga une se kisha prit,

Me the lamtumire e nje dhurate me dhurove

Bashke me gezimin jeten ma shkaterrove.


Ne diten e ditelindjes time

Me fale nje thes me kujtime,

Si ate dite nje vit me pare me the te dua

E po ne ditelindjen time u largove nga mua.
 

Si munde te me tradhetoje o i pabese

Nje plage ne zemer perjete do te me mbese,

Mallkuar qofte dita kur te njoha

Se veten time padashur e lendova.


Tani vec nje dhurat me ka mbetur

Nga e vetmja dashuri e etur,

Ste harroj kurre

Edhe pse ne zemer kam vendosur nje gur.


Sa here qe per ty mendoj

Ne syte e mi lotoj,

Dhe dhurata e fundit per mua nga ti

Do te jete kujtimi i vetem nga e tradhetuara dashuri