Me Mungon

Me mungon diten
kur s'kam me ke te bisedoj,
me mungon naten
kur s'di me se c'te enderroj.

Me mungon ne hapat e jetes
shpirtin tim humbas tek ti,
furishem i strukem te vertetes
dhe se c'bej me nuk di.

Me mungon gjithmone
se kaloj dot jeten pa ty,
kurre nuk eshte vone
ka kaluar kohe pa te pa me sy.

Me mungon o zemra ime
s'kam me force te te kerkoj,
pa ty ndihem jetime
me zemren qe ty te dashuroj.

Me mungon pafund
te kerkoj per hirin e dashurise,
te dua sa me s'mund
s'dua ti dorezohem vetmise.