Gjithmon do te dua

Nėsė njė ditė mė shikon
mos mė fol,por larg vrapo
sa i kotė fati ynė sot,
sa ėndrra u thyen pėrgjithmonė.
Ti kurrė s'do ta dish sa tė deshta
sa lotė kam derdhur pėr ty,
jeto larg meje...atje
tashmė s'ka mė "ne tė dy".
Dhe ti ndoshta ke harruar
ndoshta s'mė kujton asnjėherė,
nė botėn tonė tė heshtur
tė gjitha marrėzitė s'kanė vlerė.
Ē'farė bėmė?!
Ē'farė jemi?!
Tashmė s'di mė asgjė,
mallin kam pushtuar e heshtur
kam harruar c'farė bėje, cfare le.
Kjo jam unė pa ty,
por ti ende se di tė vėrtetėn,
nuk ka asnjė tė vėrtetėn
"Pervecse Do Te Dua Gjithe Jeten".